Hallituksen kokous 12.12.2001

Kohteesta Linux-aktivaattori
Loikkaa: valikkoon, hakuun

Paikalla

  • Aschwin van der Woude
  • Wolf Bergenheim
  • Nathan Letwory

Ei paikalla

  • Pekka Sallinen
  • Jussi Hagman
  • Victor Donselaar
  • Timo Tiihonen

Kokouksen avaus: 18:15 Kokouksen sulkeminen: 19:07

Lailliseksi ja päätösvaltaiseksi toteaminen

kokous on todettu lailliseksi ja päätösvaltaiseksio

Esityslistan hyväksyminen

hyväksytty

Edellisen kokouksen pöytäkirjan hyväksyminen

hyväksytty

Ilmoitusasiat

domainit linux-aktivaattori.org on toiminnassa. (Creanor Oy:n sponsoroima) aguri.info on työn alla sähköpostit toimii

aschwin: aschwin.van.der.woude 
aschwin.van.der.woude: aschwin.van.der.woude@creanor.com 
nathan: nathan.letwory 
nathan.letwory: nathan.letwory@iptime.fi 
wolf: wolf.bergenheim 
wolf.bergenheim: wolf.bergenheim@creanor.com 
jussi: jussi.hagman 
jussi.hagman: jhagman@infa.abo.fi 
pekka: pekka.sallinen 
pekka.sallinen: pekka.sallinen@iki.fi 
timo: timo.tiihonen 
timo.tiihonen: timo_tiihonen@hp.com 
victor: victor.donselaar 
victor.donselaar: victor.donselaar@creanor.com
board: aschwin nathan wolf pekka 
aguri: aschwin nathan wolf pekka jussi timo victor 
info: aschwin pekka 
org: aschwin nathan wolf pekka jussi timo victor 
webmaster: wolf 

Projektien edistyminen

tech

minimal-requirement list on tulossa.

web

eZ publish:a kokeiltiin. ei hyvä

TWiki

kokeillaan

Seuraava askel

Wolf will ask Henkka's opinion on the website / l-a logo Nathan will ask someone